Do práce na kole v podání TopCNC

Aneb, když necháte auto doma.

Domů Aktuality Do práce na kole v podání TopCNC

Účastnili jsme se Do práce na kole

Aneb měsíc bez spalovacích motorů

Celý květen se u nás (v TopCNC) nesl v duchu akce Do práce na kole. Co to vlastně je?

Do práce na kole, pěšky nebo poklusem. Tak zní motto Květnové výzvy, kterou spolek AutoMat již třináct let motivuje obyvatele a obyvatelky Česka, aby se po dobu jednoho měsíce přepravovali na vlastní pohon. Do letošní akce se zapojilo přes 25 600 lidí z 2 500 firem a 52 pořadatelských měst. Všichni společně ušetřili emise, prachové částice, hluk i místo na silnicích.

A také my jsme nelenili a zúčastnili se jako firma této soutěže. Vytvořili jsme 5 týmů z celkově 19 zúčastněných závodníků. Dohromady jsme zdolali hranici sedmi tisíc kilometrů. Přesně 7 094,8 km. Nejlepší z nás urazil krásných 999,6 km. Někteří z nás to vzali po cestě domů dokonce přes Lysou horu. Nejlepší týmy a jednotlivci dostali od vedení společnosti krásné ceny, ale ani ostatní neodešli po vyhlášení z prázdnou.

V Ostravě se celkově do soutěže zapojilo 134 firem. Například Nemocnice AGEL (Ostrava – Vítkovice) měla do soutěže zapojených 56 závodníků a celkově urazili dohromady 6 823,2 km. A stala se tak jedničkou v počtu účastníku za Ostravu. Jen pro porovnání TopCNC, v počtu účastníků, skončilo na 14. místě.

Více o akci DPNK zde.

Zaujali jsme vás?

Zaujaly vás naše služby, potřebujete poradit, zkonzultovat svůj požadavek? Napište nám prostřednictvím on-line formuláře a my vás budeme kontaktovat.