Cyklozaměstnavatel roku 2024

Aneb i bez auta to jde.

Domů Aktuality Cyklozaměstnavatel roku 2024

Do práce na kole v podání TopCNC

Pravidelnost, dresy a cyklozaměstnavatel roku

Celý květen se u nás ve firmě, již tradičně, nesl v duchu akce Do práce na kole. Co tento termín vlastně znamená?

Do práce na kole, pěšky nebo poklusem. Tak zní motto Květnové výzvy, kterou spolek AutoMat již čtrnáct let motivuje obyvatele a obyvatelky Česka, aby se po dobu jednoho měsíce přepravovali na vlastní pohon. Do letošní akce se zapojilo přes 25 355 lidí ze 1794 organizací a 55 pořadatel­ských měst.

Dohromady překonali vzdálenost 5,3 milionu kilometrů (z toho 4,5 milionu na kole a 1 milion km pěšky či poklusem). Tím ušetřili 690 tun CO2.

U nás ve firmě je květnová výzva vždy velké téma. Celkově se za naši společnost zúčastnilo 15 lidí a utvořilo tak 5 soutěžních týmů. Dohromady jsme ujeli 8 697 km. Z toho nejlepší muž ujel krásných 1960 km a nejlepší žena 850 km.


(foto: Iveta Němečková)

Součástí květnové výzvy vznikly interně také firemní nákrčníky a dresy, které motivovaly účastníky akce ještě k lepším výkonům. To vše vedlo k tomu, že se nám jako společnosti mimo sportovních úspěchů, podařilo dosáhnout také titulu – Cyklozaměsnavatel roku 2024. Tento titul v příslušném městě získává firma, která na základě dotazníku nominujících zaměstnanců obdrží nejvyšší bodové ohodnocení. To je rozděleno do čtyř tematických oblastí: propagace jízdy na kole, firemní aktivity, kvalita, dostupnost a bezpečnost stání pro kola a zázemí, které mají zaměstnanci k dispozici.

Více o akci DPNK zde.

Zaujali jsme vás?

Zaujaly vás naše služby, potřebujete poradit, zkonzultovat svůj požadavek? Napište nám prostřednictvím on-line formuláře a my vás budeme kontaktovat.